Aktualności
Kontakt

Victoria pokazała charakter
piątek, 02 lipca 2010 19:49

vk-sparta_3Miniona niedziela to zakończenie sezonu trzecioligowego dla Victorii Koronowo. Ci kibice, którzy tego dnia zasiedli na koronowskim obiekcie sportowym byli świadkami dobrego widowiska, które obfitowało w emocje, nerwy i co najważniejsze bramki. Poznaliśmy też nowego ,,króla strzelców'' III ligi...wszystko to miało miejsce podczas spotkania Victorii Koronowo ze Spartą Oborniki.

Początek niedzielnego spotkania  zapowiadał wielkie emocje, piłkarze Victorii po dwóch pechowych porażkach przystąpili do gry bardzo skoncentrowani i z ogromną wolą zwycięstwa. Sparta natomiast za wszelką cenę chciała odnieść zwycięstwo, które zapewniłoby jej trzecioligowy byt. Piłkarze prowadzili otwartą grę i wynik pozostawał sprawą otwartą.
Pierwszą bramkę spotkania uderzeniem głową w 19 minucie zdobył bardzo aktywny Adam Kardasz i wydawało się, że to koronowianie będą nadawać ton na boisku. Jednak w 39 minucie goście doprowadzają do wyrównania i pierwsza odsłona spotkania kończy się remisem 1-1.

W drugiej części gry w 48 minucie sędzia prowadzący spotkanie dyktuje problematyczny rzut karny dla Sparty. Dobrze tego dnia dysponowany Marcin Piesik pomimo wyczucia intencji strzelca musiał skapitulować przy efektownym strzale Macieja Sowińskiego i koronowscy gracze przegrywali 1-2.
Jednak piłkarze Victorii tego dnia nie zrezygnowali z odniesienia zwycięstwa nad Spartą, coraz częściej przeprowadzane ataki i mądra gra w środku pola Adama Kardasza dawała nadzieję na odniesienie korzystnego rezultatu.
W 76 minucie gry Paweł Kanik doprowadza do wyrównania 2-2 by w dwie minuty potem strzelić kolejną bramkę na 3-2. To jednak nie był koniec kanonady tego dnia albowiem w 87 i 88 minucie meczu dwukrotnie do bramki trafia najlepszy na boisku tego dnia Adam Kardasz, który ustala wynik spotkania na 5-2.

Dzięki temu zwycięstwu Victoria Koronowo zapewniła sobie wicemistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorskiej-wielkopolskiej. Paweł Kanik z 24 zdobytymi bramkami wywalczył tytuł króla strzelców, blisko osiągnięcia tego rezultatu był także Jakub Kujawka, który w minionym sezonie zdobył 20 bramek.

Teraz przed koronowskimi piłkarzami okres roztrenowania i bardzo trudne rozmowy dotyczące podpisywania nowych kontraktów. Nie jest tajemnicą, że koronowski klub boryka się z problemami finansowymi i każde wsparcie przez firmy i osoby prywatne pozwoli na budowanie silnej drużyny, która ma ogromny potencjał i pozwoli promować Koronowo w naszym regionie.

Osoby chcące współpracować w budowaniu koronowskiej piłki nożnej proszone są o kontakt telefoniczny (792 600 617) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.