Aktualności
Kontakt

Victoria - Włocłavia 2-2
sobota, 28 sierpnia 2010 19:15
VK-Wocavia_1Podziałem punktów zakończyło się spotkanie koronowskiej Victorii z Włocłavią Włocławek. Podopieczni Grzegorza Wódkiewicza nie ,,dowieżli'' korzystnego rezultatu do końca spotkania tracąc drugą bramkę w 88 minucie spotkania... ale po kolei...
   Do sobotniego spotkania koronowscy piłkarze przystąpili bez kontuzjowanego Jakuba Kujawki. Grzegorz Wódkiewicz do ataku desygnował Adama Kardasza i Arkadiusza Piskorskiego, ten drugi już w 9 minucie spotkania mógł otworzyć wynik meczu, jednak jego strzał obronił Bartłomiej Szablewski.
   VK-Wocavia_2Początek spotkania to mądra gra Victorii, która usiłowała grać pressingiem na połowie gości ograniczających się do kontrataków. W 16 minucie na strzał z około 30 metrów zdecydował się Jakub Poznański lecz piłka przeszła obok słupka. W 17 minucie bardzo aktywny Arkadiusz Piskorski był bliski zdobycia bramki jednak dobrze dysponowany Bartłomiej Szablewski broni jego strzał.
   Po kilkunastu minutach goście zaczynają grać odważniej czego efektem jest grożny strzał w 25 minucie Bartosza Śmigla, który broni Filip Skory. Napastnik Włocłavii minutę po tym zostaje ukarany przez prowadzącego spotkanie Macieja Pelkę żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego. W 33 minucie Adam Kardasz odważnie wchodzi w pole karne pomiędzy dwóch obrońców, uderza głową, lobuje Szablewskiego jednak piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką.
    Do końca pierwszej połowy rezultat nie ulega zmianie i piłkarze schodzą do szatni przy wyniku 0-0.
Druga odsłona sobotniego meczu to odważniejsza gra Włocłavii jednak to Arkadiusz Piskorski po dobrym podaniu od Borysa Modrackiego strzela w 55 minucie na bramkę strzeżoną przez Szablewskiego, który wychodzi obronną ręką z opresji. W odpowiedzi strzela Bartosz Śmigiel jednak Filip Skory dobrze interweniuje i rezultat nie ulega zmianie.
   VK-Wocavia_22W 63 minucie spotkania do bramki Skorego trafia wprowadzony w przerwie Adrian Grudziński i wynik brzmi 0-1. Na odpowiedź koronowian długo nie trzeba czekać, w 65 minucie w pole karne odważnie wchodzi Mikołaj Plewa, zostaje sfaulowany, a Adam Kardasz pewnie wykonuje rzut karny i jest 1-1.
   W dalszej części spotkania Grzegorz Wódkiewicz ściąga z murawy Pawła Kowala, Mateusza Andrzejewskiego oraz Kamila Błaszkiewicza wprowadzając do gry Wojciecha Springera, Rafała Lipińskiego i Jakuba Soleckiego. W 76 minucie mocny strzał zza pola karnego oddaje Borys Modracki, Szablewski jest bezradny i koronowscy gracze wychodzą na prowadzenie 2-1.
    VK-Wocavia_3W 88 minucie przed polem karnym faulowany zostaje piłkarz Włocłavii, rzut wolny wykonuje Bartłomiej Dębicki... uderza mocno i piłka po rękach Filipa skorego wpada do bramki. Do końca spotkania podopiecznym Grzegorza Wódkiewicza nie udaje się zmienić rezultatu i mecz kończy się podziałem punktów.
    Po sobotnim spotkaniu bilans Victorii to jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedna porażka.
Skład Victorii:
Filip Skory-Kamil Błaszkiewicz (75-Solecki Jakub), Jakub Poznański, Damian Szczukowski, Łukasz Walda, Borys Modracki, Paweł Kowal (67-Wojciech Springer), Mikołaj Plewa (85-Andrzej Grugiel), Mateusz Andrzejewski (71—Rafał Lipiński), Adam Kardasz, Arkadiusz Piskorski.
Calisia Kalisz 2-1 Chemik Bydgoszcz
   W najbliższą środę piłkarzy Victorii Koronowo czeka spotkanie w ramach II rundy Okręgowego Pucharu Polski w Przechowie z miejscowym Strażakiem.
Natomiast 4 września podopieczni Grzegorza Wódkiewicza udadzą się do Dopiewa na spotkanie z TS 1998 Dopiewo.