Kontakt

Awans juniorów do ligi wojewódzkiej
niedziela, 26 czerwca 2016 07:31

a_1024x535

W minioną środę sezon zakończył zespół juniorów młodszych Victorii. Sezon bardzo udany, bo zakończony awansem do ligi wojewódzkiej. W rozgrywkach ligowych zespół prowadzony przez trenera Damiana Małkowskiego zwyciężył w sposób przekonywujący, odnosząc: 15 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażkę. Łącznie zespół zgromadził 47 punktów i wyprzedził drugą w tabeli Gwiazdę Bydgoszcz o 12 pkt.

tabela_junior_mlodszy

Najlepszym strzelcem zespołu został Bartosz Tomczak - zdobywca 11 bramek, najwięcej minut na boisku spędził natomiast Maciej Górzyński (wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty).

statystyki

Zakończenie rozgrywek ligowych nie było jednak zakończeniem sezonu. Zespół przystąpił do baraży o awans do ligi wojewódzkiej. Los skojarzył koronowski zespół z Kikolanką Kikół. Pierwszy mecz rozegrano w Żołędowie (Victoria pełniła rolę gospodarza), a nasz zespół wygrał 3-0 po bramkach Adriana Bielawskiego, Macieja Górzyńskiego oraz Damiana Stasikowskiego. Rewanż rozegrano w minioną środę na Stadionie Miejskim w Lipnie. Zwycięstwo 2-1 po bramkach Macieja Górzyńskiego i Damiana Stasikowskiego przypieczętowało pierwszy (!) w 45- letniej historii klubu awans do ligi wojewódzkiej.

pods1_960x640pods2_960x613

Sukces sportowy nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie udzielone przez instytucje oraz lokalnych przedsiębiorców. Wspierają nas: