MENU GŁÓWNE

Aktualności
Kontakt


 
 
Podsumowanie sezonu
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:27
994bae1f27022bdf58b72a90400aacc8ed0d4a
Dobiegł końca sezon 2016/2017. O jego krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera drużyny - Damiana Małkowskiego. Statystyki przygotował natomiast Paweł Koprowski - kierownik drużyny oraz wiceprezes klubu.
Sezon zakończyliśmy na 4 pozycji. Przed startem rundy wiosennej wiedzieliśmy, że ciężko będzie włączyć się do walki o awans. Nie wszystko było zależne od nas, bo oprócz własnych zwycięstw potrzebowaliśmy potknięć rywali. Początek wiosny był w naszym wykonaniu obiecujący, niemniej po porażce z Pruszczem nasze szanse na awans spadły praktycznie do zera. W ostatnich kolejkach szansę otrzymali zawodnicy, którzy w trakcie rundy grali mniej oraz wyróżniający się zawodnicy z drużyny juniorów.

 

foto1

foto4

O nowym sezonie:

W nowym sezonie chcemy przede wszystkim zrobić postęp w grze, a żeby miało to miejsce musimy dysponować odpowiednią kadrą. Do obecnych zawodników dołączą młodzi chłopcy z drużyny juniorów. Być może dołączy do nas również ktoś z zewnątrz. Mam nadzieję, że taka mieszanka rutyny z młodością, pozwoli nam zrobić kolejny krok w przód. Nie będziemy patrzeć wstecz, to co było odcinamy grubą kreską. Każdy zawodnik będzie musiał podjąć od nowa walkę o miejsce w składzie. Nie będzie miało dla nas znaczenia, czy ktoś był podstawowym zawodnikiem w minionym sezonie, czy np. będzie miał 17 czy 37 lat. Jedynym kryterium będzie forma sportowa i przede wszystkim dobro drużyny.

foto2

foto5

O walce o awans:

Od kilku lat kibice w Koronowie oczekują awansu do okręgówki. Nie ma się co dziwić, bo klub z taką historią zasługuje na to, żeby tam się znaleźć. Niemniej na awans trzeba zasłużyć. Nikt się przed nami nie położy i nie powie „proszę bardzo, bo graliście kiedyś w II lidze”. Ostatnie lata pokazały, że nie jest to sprawą prostą. W nowym sezonie głównym faworytem do awansu będzie Zawisza Bydgoszcz, swoje ambicje będą mieć na pewno też Fala Świekatowo, czy Krajna Sępólno. Jednak piłka nożna jest dyscypliną nieprzewidywalną, niczego nie można być pewnym w 100%, a wszystko rozstrzyga się na boisku. Obyśmy to my cieszyli się na koniec sezonu z awansu. Na pewno zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

foto3
STATYSTYKI SEZONU 2016/2017

tabelasenior

stat1

stat2

 

stat3

stat4

 

 
 

REKLAMA / SPONSORING

Urząd Miasta i Gminy w Koronowie
Urząd Miejski w Koronowie
logo_koronowo
logo_bslogo_master akomp_logo
alan komple_bud


hafele_logo auto-mazda

quay
Kaczmarek
Inspiracja

Copyright © 2010 VICTORIA KORONOWO. Wykonanie Projektowanie stron www | Studio WWW.